Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink

Legislatie
  01  Ordin MECS
  02  Calendar Bac
  03  Metodologie Bac
  04  Probe Bac
Programe
  05  Limba si literatura romana
  06  Limba franceza
  07  Limba engleza
  08  Competente digitale
  09  Matematica
  10  Fizica
  11  Chimie
  12  Biologie
  13  Economie
  14  Logica
Competente profesionale

BACALAUREAT 2016

Aceasta sectiune va informeaza despre organizarea si desfasurarea examenului de bacalaureat national - 2016.

Aici veti gasi materiale digitalizate cum ar fi: Ordine MECS, calendarul desfasurarii examenului de bacalaureat national-2016, metodologia de organizare si desfasurare a examenului, lista disciplinelor la care se sustine examenul si programele acestora.

Din meniul din partea stanga puteti selecta un material din baza de resurse pentru a-l vizualiza, salva sau imprima.

Examen bacalaureat

Afisare rezultate

Ministerul Educatiei si Cercetarii Stiintifice  |   ISJ Iasi  |   Didactic.ro  |   Scoala Discovery